אודות

אודות המכללה

מכללת “המרכז להכשרה חינוכית”, אחת המכללות הוותיקות והמתקדמות בארץ ללמידה און ליין, עם מענה מלא מצפון לדרום, נוסדה במטרה לתת מענה מדויק לצורך הולך ומתגבר בלימודי תעודה מקצועיים ואיכותיים בתחום החינוך המשלים. בוגרינו יוצאים אל שוק העבודה מוכנים להתמודד עם כל אתגר ולהצעיד את החינוך המשלים למאה ה-21 תוך שמירה על סטנדרטים גבוהים של איכות. 

כל מרצי המכללה הינם בעלי השכלה אקדמית רלוונטית, ניסיון תעסוקתי מוכח וכולם, ללא יוצא מן הכלל מתמחים ועוסקים בשיטה הנלמדת בקורסים באופן פעיל. זה כשלעצמו מבטיח לכם שתקבלו את הטוב והמדויק ביותר. כל דוגמא או טיפ, מגיעים מהכרות אישית ולא מספר או מהאקדמיה. כמו כן, כולם בעלי ניסיון בהעברת קורסים בזום ובניהול קבוצת למידה בפורמט זה, מה שמבטיח חוויית לימוד אותנטית ואישית, ממש כמו בכיתה פרונטלית.

מה זה חינוך משלים ולמה צריך להכשיר אנשי צוות?

“החינוך המשלים” מאגד בתוכו את המקצועות החשובים והמשלימים להתפתחות הילד בתוך המערכת המלווה אותו מינקות עד לבגרות. “תומכי לחימה” אם תרצו, אילו שבלעדיהם אף מבצע לא יתנהל כראוי. בתוך התחום ניתן למצוא מקצועות רבים ומגוונים כמו: חנוך בלתי פורמלי, סייעות, משלבות, מורות הוראה מתקנת, מאמנות ילדים ונוער, מנהלות צהרון, מטפלות רגשיות, מנחות קבוצות, מאבחנות שונות ועוד. חלקן באות מתוך התחום החינוכי, אחרות עוסקות בתחומים משיקים ויש גם מי שעושה עכשיו את צעדיה הראשונים. (גברים ונשים כאחד)

האמת הברורה היא שללא התחום המשלים, חלק גדול מהשירותים שהורים ותלמידים מקבלים בממסגרות שונות במהלך ואחרי שעות הלימודים, היה נעלם. יתרה מזאת, ללא צוות משלים מיומן ויצירתי, העולם החינוכי פשוט לא היה נראה אותו הדבר.

המכללה שלנו מתמחה בתחום החשוב הזה, מכירה את דרישות השוק ומבטיחה את הקורסים הכי מדויקים תוכניות הלימוד מכשירות אנשי מקצוע בתחומי טיפול, אימון וחינוך ונכתבו בהתאמה לדרישות ולצורכי התחום ובהלימה למסלול ההתפתחות של ילדים ובני נוער לאורך השנים במערכת החינוך. המרכז מפתח ומכשיר בלעדית אנשי צוות ואנשי מקצוע פרסונליים בשיטת “למידה מאמנת”. הסתכלות אימונית- דידקטית

איך אנחנו עושים את זה בשבילכם?

כל הקורסים הם בעלי נחיצות תעסוקתית ומתמקדים בתחומים משגשגים בשוק העבודה, במגזר הפרטי או הציבורי. השילוב בין פרקטיקה לתיאוריה נחוצה, בשיטה מלאה, חדשנית וחווייתית, מבטיח כי כל בוגר, גם ללא ניסיון קודם בתחום, ייצא אל השוק עם הכלים העדכניים ביותר ועם ליווי תעסוקתי מדויק, לרבות שיעורי שיווק ומיתוג.

מערך הלמידה מותאם לסטודנטים המבקשים לשלב בין לימודים לעבודה ולחיי משפחה, מבלי לוותר על הסבת מקצוע, יצירת קריירה נוספת או התפתחות מקצועית נדרשת.

המכללה מעמידה לרשות הסטודנט פתרונות טכנולוגיים מתקדמים כדי להפוך את התנהלות הקורס לנגישה, אטרקטיבית ויעילה, גם למי שאינו מורגל בלמידה מרחוק: אתר קורס מקיף, הכולל חומרי למידה ועבודה לשטח, צפייה בשיעורים מוקלטים ללא הגבלת זמן, מודולים ייחודיים וממשק סטודנטים נגיש, ברור וקל לתפעול.

היכרות מעמיקה עם צורכי השוק מאפשרת למכללה לייצר עבור הסטודנט תהליך מקוצר ומדויק של הסמכה, כך שהוא לומד מסלול פרקטי, הכולל מערך תמיכה מלא במהלך הקורס ואחריו.

בוגרינו משתלבים בעשייה בתחום ופועלים למול צוותי חינוך, טיפול, גורמי סיוע, הורים וילדים, מפתחים תכנים מקוריים, מעבירים שיעורי הוראה מתקנת או סדנאות קבוצתיות, יוצרים תוכניות התערבות ופועלים בהצלחה רבה

הבחירה בלימודים אלו פותחת בפניך עולם שלם של אפשרויות תעסוקה ושל התפתחות אישית. החינוך המשלים מהווה אלטרנטיבה למי שמחפש תחום בעל משמעות וגם שכר נאה לצדו.

מלגות ושיתופי פעולה

למכללה שיתופי פעולה עם גופים שונים במגזר הפרטי והציבורי והיא אף מעמידה לרשות הסטודנטים מערך מלגות פנימי. חשוב לציין כי המכללה הינה מכללה פרטית, כמו מגוון מכללות אחרות בתחום וכל זכאות למלגה נבדקת באופן פרטני, על פי אופי זכאות ונתוני המועמד.

1.

במידה והינך יודע/ת כי מגיע לך מימון מלא או חלקי מגוף תעסוקתי / ממשלתי כלשהו, עלייך לפנות אל רכזות המכללה לבירור נוסף וקבלת טפסים רלוונטיים למקום ממנו הינך מעוניינת לקבל סיוע כספי

2.

למכללה שיתופי פעולה תעסוקתיים ואסטרטגיים במטרה לשלב את בוגריה בפרויקטים קצרי וארוכי מועד או כחלק אינטגראלי מצוות החינוך המשלים במקום התעסוקה.

כמי שמתמחים בחינוך המשלים, אנו מכירים את השוק, יודעים לבצע את החיבורים הנכונים לטובת הסטודנטים שלנו ומפעילים קהילה עסקית אותנטית ורלוונטית בכל מערך הקורסים. לאורך השנים השכלנו ליצור קהילה ענפה, משמעותית, מדרבנת וייחודית, אשר מעניקה מעטפת תומכת לכל סטודנט/ בוגר. יחד זה כוח, יחד זה תמיכה בהווה ובעתיד וזה מה שגורם לכולם לעבוד

3.

לאורך שנות פעילותה השקיעה המכללה משאבים שונים בפיתוח טכנולוגי מתקדם, בתחום החינוך המשלים ויצרה שיתופי פעולה שונים, על מנת לעמוד בחוד החנית בתחום. בימים אילו שוקדת המכללה על פיתוח מערכת מודול חדשנית ומערכת מיפויים און ליין.

כל המאמצים מושקעים במטרה להפוך את הבוגרים שלנו למובילים בתחומם ולהוציא לשטח אנשי מקצוע מיומנים 

שיטת למידה מאמנת

מכללת המרכז להכשרה חינוכית, מכשירה את בוגריה לעבוד בשיטת “למידה מאמנת” הסתכלות אימונית- דידקטית אשר פותחה על ידי צוות מקצועי ממגוון תחומי עיסוק ובראשם רויטל גונן: מורה לשפה ותקשורת (BEd ) יועצת חינוכית (MA) מאמנת ילדים ונוער, מאבחנת תוכן,  מומחית להוראה מתקנת עם דגש על לקויות גרפו- מוטוריות ומפתחת תוכניות ומוצרי למידה חווייתיים.

השיטה פותחה  לאחר רכישת ידע אקדמי רלוונטי, כולל התנסות מעשית עם לומדים בגילאים שונים ונכתבה בהלימה ליעדי הדרך החינוכית הנהוגה כיום במוסדות השונים. עד היום היא הוכיחה עצמה אצל מאות ילדים שחיפשו דרך אחרת לחוות את העולם והעניקה כלים פרקטיים לכל כך הרבה מורים, הורים, מטפלים וילדים.

חשוב לדעת:  כשיטה שלמה היא עוברת כחוט שני בכל הקורסים וההכשרות במכללה ואינה מתמקדת או מתייחסת רק להיבטים דידקטיים. העקרונות משולבים בכל אחד ואחד מהקורסים באופן כזה או אחר.

“כשהבן שלי עלה לכיתה א, הבנתי את המשמעות האמיתית של קשיי התאקלמות בבית ספר. עד אז רק שמעתי שקצת קשה לו לשבת בריכוז ולא באמת בא לו לצבוע בתוך הקווים. נו, מי אוהב ?”

מאז ועד היום הרבה מים זרמו בנהר, המשפחה התרחבה (כל ילד הוא עולם)  ובדרך פגשתי בכובעים שונים, מאות ילדים, הורים, צוותים מקצועיים וסטודנטים שלכולם דרישה אחת, הנאמרת בראש גלה או בין השורות. לקבל יותר כלים להתמודד עם קשיים במערכת. לא כולם עובדים אותו הדבר, לא כולם צריכים את אותו הקצב.

כל צוותי החינוך והחינוך המשלים, בין אם מדובר בסייעות, מנהלות צהרון, מורות הוראה מתקנת, מאמנות ילדים ונוער, מאבחנות, משלבות ועוד.. (גברים ונשים כאחד) נתקלים לאורך הדרך בקשיים רגשיים/ התנהגותיים/ לימודיים.

השיטה בה תתמחו בלימודי התעודה, תכין אתכם להתמודד באופן מיטבי עם האתגרים בשטח

שיטה שלמה- מסלול רב גילית

(מגן חובה- חטיבת ביניים ) אשר מאפשרת לבסס תהליכים מלאים, משלב רכישה ועד הפנמה ושימוש. הכלים שתקבלו במהלך ההכשרות אינם מוגבלים רק להיבט לימודי ויכולים לשמש אתכם ואת הילדים שתעבדו עימם בכל צעד ותחום.

שילוב כלים אימוניים

החל מהטמעת הרגלים ונתינת כלי אימון בסיסיים ועד למתודה שלמה והבנת השילוב בין העולם הרגשי- התנהגותי לעולם החינוך. הכול ברמה פרקטית, בגובה העיניים. השיטה משלבת אלמנטים מדמיון מודרך, CBT

קשר- עין-מוח- תפיסה גלובלית וזיכרון

כאשר מבינים כיצד האדם קולט תהליכים קל לנו הרבה יותר להבין איך לפנות אליו ולהגיע להישגים בפרק זמן קצר. לא משנה מה תבחרו ללמוד אצלנו, את הכלים שתקבלו, תוכלו ליישם בכל מקום ואתגר כדרך חיים.

הבנה אינטואיטיבית

ניתן ליישם תהליכים לימודיים ורגשיים באופן מהיר ומיטבי, אם מזהים את נקודות הקפיצה המחשבתית, הרגע בו הדברים מתחברים להיגיון הפנימי של הלומד, כך שהוא לא מרגיש שהתאמץ על מנת לרכוש את המיומנות, אלא קיבל אותה כטבע שני.

דגשים על קצה המזלג:

אני מזמינה אתכם לבחור את התחום שהכי מעניין אתכם ולהצטרף אלינו למסע מרתק ומשנה חיים 

דילוג לתוכן